Kursy jubilerskie

Andrzej
Bandkowski

Urodzony: 22 listopada 1942 w Toruniu.
Studia:
Państwowa Wyższa Szkoła Sztuk Plastycznych
we Wrocławiu na Wydziale Architektury Wnętrz,

specjalizacja:  projektowanie wnętrz i sprzętu w latach 1965-1971.
Dyplom w kwietniu 1971 – bardzo dobry z wyróżnieniem.

Zajmuję się projektowaniem i wykonywaniem unikatowej biżuterii, realizuje także własne projekty przedmiotów użytkowych: insygnia, sakralne, małe formy rzeźbiarskie, medale, nagrody, upominki.
Jestem wykładowcą w Szkole Wyższej Rzemiosł Artystycznych i Zarządzania we Wrocławiu.
Prowadzę zajęcia praktyczne i wykłady z technik i technologii złotniczych oraz zajęcia z projektowania biżuterii i małych form rzeźbiarskich.
Prowadzę także kursy projektowania i wytwarzania biżuterii i małych form rzeźbiarskich dla amatorów i profesjonalistów. Zajęcia odbywają się w dobrze wyposażonej pracowni.
Moje prace znajdują się w zbiorach prywatnych i zbiorach Muzeum Miedzi w Legnicy, Muzeum w Gliwicach i Muzeum Sztuki Złotniczej w Kazimierzu Dolnym.
Jestem członkiem Związku Polskich Artystów Plastyków od 1972 roku i Stowarzyszenia Twórców Form Złotniczych.

 

 

 

 

 

 

Jestem wykładowcą w Szkole Wyższej Rzemiosł Artystycznych i Zarządzania we Wrocławiu.
Prowadzę zajęcia praktyczne i wykłady z technik i technologii złotniczych oraz zajęcia z projektowania biżuterii i małych form rzeźbiarskich.
Prowadzę także kursy projektowania i wytwarzania biżuterii i małych form rzeźbiarskich dla amatorów i profesjonalistów.

Podstawowy kurs jubilerski, złotniczy dla osób, które nawet nie widziały nigdy pracowni złotniczej trwa 180 godzin lekcyjnych. 40 godzin to wykłady z technik i technologii złotniczych, materiałoznawstwa złotniczego i zajęcia z podstaw projektowania. 140 godzin to zajęcia praktyczne w dobrze wyposażonej w narzędzia i urządzenia pracowni.
W programie kursu poza poznaniem typowych technik złotniczych, uczestnik zapozna się z odlewnictwem artystycznym, repusowaniem i cyzelowaniem, grawerstwem, technikami emalierskimi i niello.

 

 

 

 

 

 

Zajęcia odbywają się w grupach 5-cio osobowych, w terminach uzgodnionych z grupą (weekend, popołudnia, dzień).
Uczestnik w czasie kursu otrzyma wiele informacji teoretycznych i praktycznych, które mogą być fundamentem do dalszego zgłębiania i rozwijania umiejętności tego trudnego, ale i pięknego zawodu.

 

 

 

 

 

 

 

Przyjmuję zgłoszenia chętnych do uczestniczenia w kursie.

mgr artysta plastyk Andrzej Bandkowski
50-202 Wrocław, ul. Księcia Witolda 47/22
tel. 601799936

Newsletter

myflow

Biżuteria ze srebra

Biżuteria z cyrkonią

Biżuteria artystyczna

Biżuteria z tytanu

Biżuteria z kamieniami

Srebrne zegarki

Biżuteria z hebanem Biżuteria ze srebra

Używamy plików cookies, aby ułatwić Ci korzystanie z naszego serwisu oraz do celów statystycznych. Jeśli nie blokujesz tych plików, to zgadzasz się na ich użycie oraz zapisanie w pamięci urządzenia. Pamiętaj, że możesz samodzielnie zarządzać cookies, zmieniając ustawienia przeglądarki. Więcej informacji w naszej polityce prywatności.